راهنمای خرید متعلقات  حمام

راهنمای خرید متعلقات حمام

اگر نبود سر تا پای دنیا را باکتری می‌گرفت. بعد همه آدم‌ها روی سرشان کپک‌های سبز و صورتی داشتند و وقتی راه می‌رفتند یک دود سبز چمنی همیشه دنبالشان بود. بگذارید بیشتر از این وارد نشوم یک موقع سر ناهاری شامی باشید. خوبیت ندارد. به هر حال خدا پدر آن انسان اولیه‌ای را که اولین بار فهمید یک چیزی به نام «حمام» وجود دارد، بیامرزد. علاوه بر این که دنیایی را از مشخصات بالا نجات داد، خواب راحت،خنکی مفرط و در کل حس مضاعف و عیش مکرر را بدون این که بداند، دو دستی به دنیا تقدیم کرد. خوشبختانه در این مورد هم علم پیشرفت کرد و به جایی رسیده که مثلا بین زمین و هوا هم وان و دوش می‌گذارند. بالاخره انسان نیاز به تنوع دارد. اصلا از خود اصل حمام بگذریم و به متعلقاتش بپردازیم. فکر می‌کنم یکی از دلایل مرگ انسان‌های اولیه سرما‌خوردگی بوده. چون قاعدتا بعد از حمام از چیزی به نام حوله استفاده نمی‌کردند. طبق شواهد کچلی زودرس هم داشتند. شامپو و نرم کننده نداشتند که. بعد از یک سنی هم اکثرا لگن و پایشان می‌شکست. پادری و دمپایی کیلویی چند؟ سرتان را درد نیاورم. این طور که پیداست متعلقات حمام بسی حیاتی هستند و حالا ما می‌گوییم اوضاع از چه قرار است تا روح انسان‌های اولیه هم شاد شود.

حوله‌های گرم و نرم
انگار بین حمام و حوله یک قانون جاذبه‌ای هست شبیه به «بی تو هرگز با توعمری». بدون حوله چنان مو به تنمان سیخ می‌شود و دندان‌ها صدایی ناخوشایند می‌دهند که انگار سیبری است. بهترین نوع حوله، حوله‌های لباسی است. به طور کامل آب بدنتان را می‌گیرد و کمتر سرما می‌خورید. این حوله‌ها کیفیت‌های متفاوت دارند. مثلا باید دقت کنید که جنس پشت و روی حوله مثل هم باشد و از پارچه‌هایی که لیز هستند در آنها استفاده نشد باشد. ضخیم باشند و پرز ندهند. حوله «هنر»، «برق لامع» و«سارِو» از برندهای معروف حوله هستند. پیشنهاد می‌کنم برای خرید حوله به «کالای خواب» واقع در نبش خیابان خواجه عبدالله سر بزنید. قیمت حوله‌ها از 80 هزار تومان به بالاست. اما همین حوله‌ای که حدود 70 الی 80 تومان قیمت دارد کیفیت منطقی و کار راه بیندازی دارد. اما حوله‌های کوچک. حوله‌های کلاهی که برای خشک کردن سر بسیار کارآمد است. برای حوله‌های کلاهی و حوله‌های کوچک به فروشگاه «البسکو» یا «دبنهامز» بروید. حالا که فصل حراج است، پیشنهاد می‌کنم به فروشگاه دبنهامز در خیابان میرداماد سر بزنید. جنس حوله‌های این فروشگاه مصری است و الیاف گیاهی دارد که برای پوست بسیار مفید است. قیمت این حوله‌ها بسته به اندازه‌شان از 30 تا 100 هزار تومان متغیر است.

لیز نمی خوریم…
بیشتر تلفات در ناحیه لگن،کمر و… در همین حمام اتفاق می‌افتد. آن هم دقیقا در زمان‌هایی که زده‌ایم زیر آواز. بیشتر برای دانشجوهای خوابگاهی می‌گویم که مجبور هستند مسیر حمام تا اتاق را بروند و تمام مسیر هم سنگ و سرامیک است. پس از دمپایی‌هایی که سوراخ سوراخ هستند و کف صاف ندارند استفاده کنید. دمپایی‌های اسفنجی هم بد نیستند، فقط وقتی خیس می‌شوند، یا به زمین می‌چسبند یا سر می‌خورند. تعادل ندارند طفلک‌ها. بهترین مکان برای خرید دمپایی حمام، فروشگاه «نیکتا» است که شعبه‌های زیادی دارد و در اکثر فروشگاه‌ها هم محصولاتش توزیع شده است. قیمت مناسب و طول عمر بالا از ویژگی‌های نیکتا به شمار می‌رود.

کیف حمام
برای وسواسی‌ها، خوابگاهی‌ها و کسانی که زیاد مسافرت می‌روند، کیف حمام یکی از واجبات است. این کیف‌ها شامل یک لیف بدن و یک لیف صورت، سنگ پا و صابون هستند. بعضی‌هایشان از این اردک زردها که آدم را در حمام از تنهایی در می‌آورد، دارند. این کیف‌ها برای شمایی که خوابگاهی هستید لازم است. هم وسایلتان با هم قاتی نمی‌شوند و هم نگران نیستید که در آن یک ذره حمام خوابگاه وسایلتان را کجا بگذارید. این کیف‌ها را در بازار بزرگ و بعضی از داروخانه‌ها که لوازم آرایشی و بهداشتی دارند می‌توانید پیدا کنید.