چیزهایی که شاید درباره پاراوان ندانید

چیزهایی که شاید درباره پاراوان ندانید

برای جداسازی چوب‌کاری بفرمایید

سمیه منوچهری / کارشناس معماری و طراحی داخلی

پاراوان یک تقسیم کننده جادویی در خانه است. با تهیه یک پاراوان در منزل، می‌توانید فضاهای بیشتری برای خود در نظر بگیرید و خانه‌تان را کاربردی‌تر کنید. به عنوان مثال اگر شما یک خانم خانه‌دار هستید و علاقه به خیاطی دارید، ترجیحا نیاز به یک فضای اختصاصی، برای کار خیاطی دارید. در صورتی که اتاق مخصوص برای کارتان نداشته باشید، می‌توانید با مشخص کردن قسمتی از فضا و جدا کردن آن توسط یک پاراوان مناسب، به اتاق کار شخصی دلخواه‌تان دست یابید.
می‌توانید از پاراوان به عنوان یک عنصر دکوراتیو در منزل بهره ببرید. در صورتی که نیاز دارید یک وسیله تزیینی چند منظوره برای منزل‌تان تهیه کنید، پاراوان انتخاب مناسبی است. انواع پاراوان با طرح‌های زیبا و منبت‌کاری شده در بازار موجود است. شما می‌توانید با انتخاب طرح و سبکی مناسب با مبلمان و دکور منزل‌تان‌، جلوه‌ای تازه و زیبا به خانه خود ببخشید.
همچنین گاهی اوقات نیاز دارید قسمتی از خانه‌تان را پوشش دهید. این نیاز، به دلیل حفظ حریم است یا اینکه بنا بر دلایلی تمایل به دیده شدن قسمتی از منزل ندارید. به این منظور ابتدا نقطه مورد نظرتان را انتخاب کنید. سپس یک پاراوان زیبا برای آن تهیه کنید. با قراردادن پاراوان علاوه بر پوشاندن عیب دیوار می‌توانید به یک بک‌گراند مناسب برای مبلمان خود دست یابید. این انتخاب برای مستاجران گزینه فوق‌العاده‌ای است. چرا که همیشه امکان اجاره کردن خانه‌ای دلخواه وجود ندارد. گاهی مجبور به زندگی در فضاهایی هستیم که از بعضی قسمت‌های آن خرسند نیستیم. با انتخاب المان‌های مناسبی برای فضای مورد نظر، می‌توان تا حدودی این خلأ‌ها را جبران کرد.

0049

از کجا بخریم؟

بورس انواع پاراوان در تهران پل چوبی است.

خریدآنلاین

www.242.ir

www.parsachoob.ir

www.iranparavan.ir

برندها و تولید کننده‌ها

پارسا چوب

شرکت راد پویش کار

طوبی چوب

ایران پاراوان

حدود قیمت

قیمت انواع پاراوان در سایت 242 به شرح زیر است:

پاراوان چوبی لیزری 150 هزار تومان است.

پاراوان چوبی طلقی و طرح دار از 190 هزار تومان تا 140 هزار تومان است.

پاراوان لمینیتی 207 هزار تومان است.

پاراوان چوبی گل برشی از 150 هزار تا 190 هزار تومان است.