کوچک‌ترین قهوه‌خانه ایران ثبت ملی شد

کوچک‌ترین قهوه‌خانه ایران ثبت ملی شد

یک قرن چای حاج علی درویش ☕️

قهوه‌خانه «حاج علی درویش مبهوتیان» واقع در راسته اصلی بازار تهران، جمعه گذشته (۱۴ آبان) و همزمان با صدمین سالگرد تاسیسش به عنوان کوچک‌ترین قهوه‌خانه ایران در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید. بازار تهران جاذبه‌های تماشایی زیادی دارد. کافی ا‌ست در بین گذرهای بازار قدم بزنید و بین طاق‌های قدیمی بازار چشم به دنبال کاشی‌های قدیمی بگردانید.
قهوه‌خانه حاج علی درویش هم یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری بازار تهران است. سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هم به این موضوع پی برده و در اقدامی قابل تحسین این جاذبه ارزشمند را به ثبت ملی رسانده است.
پیدا کردن «کوچک ترین قهوه‌خانه ایران» کار سختی نیست. همه چای بازهای اهل بازار جای آن را می‌دانند. جایی در دل بازار بزرگ تهران، درست کنار مسجد حاج عبدالله. متراژ این قهوه خانه حدود یک‌متر و نیم است یعنی به دو متر هم نمی‌رسد. البته این قهوه خانه از همان روز اول به این اندازه نبود و در زمان شکل‌گیری‌اش مانند قهوه‌خانه‌های قدیم ایران جای نشستن هم داشت؛ اما ۴۵ سالی است که به همین شکل یک و نیم متر مربعی در آمده و باقی مانده است.

#فروشگاه_هفته 60

درج آگهی درج آگهی رایگان ثبت آگهی ثبت آگهی رایگان تبیلیغات رایگان نیازمندیها

(1) دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>